PD forcë e parë në Lezhë, PS merr deri në 4 mandate! Asnjë ndryshim nga sondazhi i kaluar i Piepolit

Partia Demokratike është forcë e parë në qarkun e Lezhës, ku nëse do të bëheshin zgjedhjet sot ajo do të merrte nga 51-55% të votave, ose e përkthyer në mandate 3-5. Nga ana tjetër, Partia Socialiste do merrte 2-4 mandate, ose 37-41% të votave. Interesante është fakti që kjo % e votave nuk ka ndryshuar aspak krahasuar me sondazhin e bërë nga Instituti Prestigjioz i Piepolit, të transmetuar në 7 prill. Duhet thënë që Lezha është një nga ato qarqe në të cilat Lëvizja Socialiste për Integrim nuk do të arrinte dot të merrte ndonjë mandat edhe pse do të votohej nga 2-6%.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i fundit i Piepolit 1 javë para zgjedhjeve: PS fiton në 8 qarqe, merr shumicën deri në 73 mandate! PD-AN kryeson në 4 qarqe, LSI tkurrje nga 2017


B.K./jsh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasje me armë zjarri në Tiranë pas një konflikti, ndërron jetë në spital 27-vjeçari! Disa të shoqëruar (EMRI+VIDEO)