PD kërkon sërish shkarkimin e nëndrejtorit të policisë së shtetit: Rama-Lleshaj heshtin për agjentin e sigurimit të shtetit

TIRANE-Partia Demokratike kërkoi edhe ditën e sotme shkarkimin e nëndrejtorit të Policisë së Shtetit Albert Dervishaj duke  e akuzuar se ka qenë për 10 vite sigurims i shtetit në kohën e diktaturës.

"24 orë pas denoncimit të Partisë Demokratike që në krye të Policisë së Shtetit është emëruar një agjent i sigurimit të shtetit, Edi Rama dhe Sandër Lleshaj heshtin.

Dy njerëzit që kanë emëruar bashkëpunëtorin e sigurimit, në postin e ndëndrejtorit të policisë, nuk kanë thënë asnjë fjalë. Kryeministri në ikje dhe servili i tij Lleshaj heshtin sepse janë ata përgjegjës për emërimet e të inkriminuarve dhe bashkëpunëtorëve të Sigurimit në drejtim të Policisë.

Albert Dervishaj është emëruar si numri 2 i Policisë së Shtetit në shkelje të ligjit që e ndalon përfshirjen në polici të bashkëpunëtorëve të Sigurimit të Shtetit. Duke emëruar Albert Dervishajn në këtë post, dyshja Rama-Lleshaj kanë shkelur ligjin dhe për këtë duhet të mbajnë përgjegjësi.

Emëruesit e tij në krye të Policisë së Shtetit, heshtin sepse ata e dinë ekzistencën e dosjes me numër regjistri 7559 në degën e sigurimit në Korçë në emrin e Albert Dervishajt. Me këtë heshtje ata nxjerrin zbuluar farsën me vettingun që ngritën vet dhe ligjin për policinë e Shtetit duke emëruar me bindje të plotë sigurimsa në krye të organizatës më të rëndësishme ligjzbatuese në Shqipëri.

Albert Dervishaj duhet të shkarkohet menjëherë nga detyra dhe ata që e kanë emëruar në krye të policisë, Edi Rama dhe Sandër Lleshaj, të mbajnë përgjegjësi ligjore. Në qeverisjen e Partisë Demokratike, të gjithë ata që kanë shkelur ligjin do mbajnë përgjegjësi ligjore e penale dhe policia do të kthehet në shinat e ligjshmërisë duke i shërbyer vetëm sigurisë së vendit dhe qytetarëve" deklaroi Dhurata Çupi.  Albert Dervishaj u emërua dy ditë më parë n/ drejtor i policisë së shtetit në vendin e Aida Hajnajt. 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kasem gahinji: 30/08/2020 07:52

  Nje pyetje per kete symacen.kur e zbuluar se la qene agjent i sigurimit? Ai ka nga 1990 e kete ne detyre.pra ka bere kanriere 20 vjet me ju ne krye,o symace e lavdishmi.dhe ju tani,ne prag pensioni e denonconi. Pra,vete ju e keni mbajtur,e keni lene te beje kariere. Por fakti qe paska kaq vite me ata,me ju dhe me keta ne polici tregon se qenka njeri i ndershem dhe specialist i afte. I uroj suksese ne detyre.

  Përgjigju
 • Te pa cip: 30/08/2020 04:52

  Ik moj llapa llapa llapa.... pffffff shpifarak ...na u neveritet ...u bet si qent gam gam mengjez dark..

  Përgjigju
 • Alniku: 29/08/2020 15:30

  jeni bërë të pa durueshëm

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Ndeshja Shqipëri-Islandë, publikohen formacionet zyrtare! Reja bën 5 ndryshime, Broja dhe Hysaj ulen në stol

Ndeshja Shqipëri-Islandë, publikohen formacionet zyrtare! Reja bën 5 ndryshime, Broja dhe Hysaj ulen në stol