PD letër prokurorisë: Të verifikohet figura e Valdrin Pjetrit

PD letër prokurorisë: Të verifikohet figura e Valdrin Pjetrit

Valdrin Pjetri dhe Gazment Bardhi

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë së Përgjithshme që të verifikojë figurën e Valdrin Pjetrit, i cili u zgjodh në zgjedhjet e 30 qershorit për të drejtuar bashkinë e Shkodrës në katër vitet e ardhshme.

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi përmes një letre i drejtohet prokurorisë duke thënë se ka të dhnë publike që provojnë se Valdrin Pjetri nuk mund të ushtrojë funksion publik për shkak të ligjit të dekriminalizimit. Ai thotë se Pjetri ka qenë i arrestuar/ndaluar në Itali dhe më pas është dëbuar nga autoritetet italiane.

“Në vitin 2001-2002, Valdrin Pjetri ka qenë i arrestuar/ndaluar në Itali (ka jetuar në Firence, Itali) dhe, më pas, ndaj tij është marrë masa e dëbimit nga autoritetet përgjegjëse italiane. Nga verifikimi i të dhënave të sistemit TIMS rezulton se shtetasi Valdrin Pjetri nga periudha 2002 – 23.03.2010 nuk ka udhëtuar në asnjë rast të vetëm në drejtim të Italisë, çka përbën një indicie për saktësinë e të dhënave të bëra publike më parë.”-thuhet në letrën e Sekretarit të Përgjithshëm të PD.

Letra e PD 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ERP: 02/08/2019 16:57

  Po ti kur do shkosh te paraqitesh ne projurori?!!

  Përgjigju
 • Muhameti: 02/08/2019 16:55

  Valdrin Pjetrit nuk I vjen as te maja e thonjit ti more spurdhjak ti duhet te futesh Brenda qelbesire se nuk Po zbaton as urdhrat e prokurorise per tu paraqitur si i pandehur per ceshtjen babale more idjot akoma se kuptoni qe po qelb vendin akoma se kuptoni qe je jashteqitja e shqiptareve akoma se kuptoni qe jeni kontigjent vetem per kopshtin zologjik. Pfuu rrace e degjeneruar

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)