PD: Pse OFL nuk ndalon makinën e blinduar të Olsi Ramës? (VIDEO)

Partia Demokratike i ka drejtuar disa pyetje Kryeministri Rama në lidhje me përdorimin e makinës së blinduar 'Lincoln', të cilin kryeministri e përdorë për udhëtime të gjata. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi pyet se pse OFL nuk ndalon mjetin e blinduar 'lincoln' me të cilën Rama, të cilën PD pretendon se është në pronësi të vëllait të tij, Olsi Rama.

'Mbarë opinioni publik ka mësuar që vëllai i Kryeministrit, Olsi Rama, posedon një makinë luksoze, “Lincoln” të blinduar, e cila përdoret herë pas here edhe nga Kryeministri.

Edi Rama nuk mund të fshihet. Ai duhet të përgjigjet:

-      Pse nuk ndalohet për verifikim nga OFL dhe pse nuk e bllokohet makina e blinduar e Olsi Ramës?

-      Pse vëllai i Kryeministrit është mbi ligjin dhe për të nuk vepron Urdhri nr. 1834/1, datë 06.11.2019 i Policisë së Shtetit?

-      Në çfarë aferash është përfshirë dhe çfarë e rrezikon Olsi Ramën, që është detyruar të përdorë një makinë të blinduar, e ndërtuar për të përballuar plumbat?' thuhet në njoftimin e PD.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • kasem gazmend ziu: 12/02/2020 20:27

    O gazmend ziu nga kuvaja gazmend havaja po hik mor burr lesh hik se sje ti për ktë pun o merhum.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Apartamente dhe paratë e Gaz Bardhit, Gjekmarkajt, Baftjar Zeqajt, Luljeta Bozos dhe Flutura Açkës! Belind Këlliçi pa shtëpi