PD tenton të trembë pensionistët me vaksinën kineze! Shehu: Në lojë siguria e shqiptarëve

Qeveria i ka hapur dritën jeshile vaksinave ruse dhe kineze për të realizuar atë cilësohet si vaksinimi masiv i popullsisë. Në vendin tonë kanë mbërritur 192 mijë vaksina kineze Sinovac dhe 10 mijë të tjera Sputnik.

Madje Rama ka paralajmëruar se do te sjelle dhe fabrikën e prodhimit te vaksinës në Shqipëri, për ta pasur jetën e popullatës  të mbrojtur nga Covid. Ndersa sot ka filluar vaksinimi masiv për moshat mbi 70 vjeç në të gjithë vendin. Por sigurimi i vaksinave ruse apo kineze po has në kontestimet e eksponentëve të ndryshëm si të PD-së, ashtu edhe të LSI-së. Reagimi më i fundit erdhi sot nga ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, i cili në qëndrimin e tij në facebook, e akuzonte qeverinë se po luante me jetën e të moshuarve.

“Në këto kushte kur vihet në lojë siguria e shqiptarëve, shëndeti masiv i popullsisë, jeta e tyre dhe kur heshtja qeveritare është e plotë, institucionet përgjegjëse duhet të reagojnë”, reagoi Shehu.

Partia Demokratike dhe opozita me këto qëndrime po synon që të të trembë dhe te krijojë panik te pensionistët. Vaksinën kineze Sinovac po e marrin 22 shtete dhe se  Shqipëria nuk është i vetmi vend në botë, shtete të tilla si Brazili, Kili, Singapori Turqia po përdorin prej kohësh.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Daje Ceni: 28/03/2021 22:11

  Shkoni te PD-ja dhe beni vaksinat Berishavaks Bashavaks Bardhivaks Tritanshehuvaks dhe mos u merrni me Sputnik V apo Sinevaks

  Përgjigju
 • O tej: 28/03/2021 17:07

  E heq preshin nga by... o Tritan?

  Përgjigju
 • Kasem gahini: 28/03/2021 16:39

  Ky eshte mjek.Te behet nje deklarim publik nga nje mjek sic jepet ne titull te shkrimit,njesoj si nje vrases profesionist serial te beje vrasje.Sigurisht ,jo me arme zjarri ,po me virus

  Përgjigju
 • goni: 28/03/2021 15:51

  O Tritan mos i ngaterro vaksinat me preshin e lushnjes .... mos u merzisni se dhe i mandat e ka fitu gjigandi .... shnet e tmira

  Përgjigju
 • Roland Gjoni: 28/03/2021 15:01

  o berishe o plaku mere po lere popullin te vaksinohet se nuk eshte ceshtje fitimi po eshte eshtje shendeti se ti e katandisur shqiprine ketu ku eshte dhe vazhdon ta besh

  Përgjigju
  • Burgajeti: 28/03/2021 16:07

   Ky nuk ngjan aspak me plakun Mere zoteri.Plaku Mere ish besnik i zakoneve te vjetra,te cilet midis te tjereve te benin te mbaje qendrim te gabuar.Nje prej tyre ishte t'i besoje verberisht nje personi pa mbajtur parasysh cilesite e tij te mira ose te gabuara.Saliu eshte nje bajraktar,nje antishqiptar,ne sherbim te Serbise.Te tille i ka bere dhe i mban nen thunder dhe femijet,te cilet ndjekin dhe zbatojne verberisht urdherat e te atit.... Pamvaresisht nga pozicioni i plakut Mere,femijet e tij nje nga nje,treguan patriotizmin e tyre dhe u rrjeshtuan ne krahun e duhur te historise.Jo vetem qe nuk vrane e prene si syopeshkaqeni i Berishes 26 veta ne Gerdec,perkuandrazi e vune jeten e tyre ne sherbim te popullit dhe Atdheut.Plaku Mere nuk vodhi fsahtin,Shqiperine,as femijet e tij nuk vodhen,por keteo i bene pa frike e me mbeshtetjen e Berishes dhe klanit te tij femijet e Berishes... Pra ka shume ndryshim plaku mere dhe familja e tij me te rrjedhurin e Vicidolit dhe familjen e tij...

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë