PD-ja në rrezik? Basha tregon 'planin' e Ramës: Tre linjat e sulmit ndaj meje

PD-ja në rrezik? Basha tregon 'planin' e Ramës: Tre linjat e sulmit ndaj meje

1565343971_basha7.jpgNë një bashkëbisedim me gazetarët, kreu i PD-së Lulzim Basha iu përgjigj pyetjeve nëse e ardhmja e PD-së është në rrezik. Ai tha se shkatërrimi i PD-së është një ndër planet e Ramës, por që kurrsesi nuk është një shqetësim për të.

Sa i përket aksionit opozitar, Basha ka njoftuar se protestat do të vijojnë edhe në muajt në vijim.

"Kur rrezikohet vendi, rrrezikohen të gjithë. PD-ja është në ballë si e vetmja shpresë e interesit publik, prandaj a ka një plan të Edi Ramës? PO. 6 vjet Rama ka pasur diversionin e PD-së, sulmet ndaj meje. Ka tre linja sulmi të Ramës kundër meje. Opozita do të vazhdojë me protestat dhe nuk ka pikë dyshimi", tha Basha. 


Lajmi kryesor:

Basha: Në shtator do të rifillojmë protestat, nuk ka përçarje mes opozitës (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Vjen ora e Kristjan Asllanit, dëmtohet titullari i Interit

Vjen ora e Kristjan Asllanit, dëmtohet titullari i Interit