Pedri fenomenal, Barcelona mposht Sevillia-n dhe i merr vendin e dytë! Fitorja e 6 radhazi për katalanasit

Pedri fenomenal, Barcelona mposht Sevillia-n dhe i merr vendin e dytë! Fitorja e 6 radhazi për katalanasit

Lë La Liga Barcelona fitoi betejën për vendin e dytë me Sevillia-n. Autori i golit tre pikësh ishte Pedri, i cili u tregua mbeslënës në realizim. Sa i përket vendit të parë që mbahet nga Real Madrid katalanasit janë 12 pikë më pak, por kanë një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

Kjo ishte ndeshja e 6 radhazi me fitore për Barcelonën, që pas ardhjes së Xavi është gjallëruar së tëpërmi. Në Katalonjë pendimi është vetëm vonesa e largimit të Coman që ndoshta mund ta kishte futur skuadrën edhe në luftën për titull.

 

Ne.k./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Votat e Zenelit ia kaluan Gështenjës, në pranga një nga komisionerët e shpallur në kërkim! 6 të tjerët në gjyq për masën, mungojnë avokatët, vijojnë bojkotin