Peja nën pushtetin e ujit, njësitë e kërkim-shpëtimit nisen drejt qytetit! Ministri i Mbrojtjes: Gjendja e rëndë

Peja nën pushtetin e ujit, njësitë e kërkim-shpëtimit nisen drejt qytetit! Ministri i Mbrojtjes: Gjendja e rëndë

1687651450_3474086637650833956229233153313319240352894n.jpg

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj përmes një postimi në facebook thotë se njësitë e kërkim-shpëtimit tashmë janë nisur për në qytetin e Pejës.

Media lokale ka konfirmuar vdekjen e një gruaje dhe fëmijës së saj 5 vjeç, ndërkohë 2 janë në spital.

"Njësitë tona të kërkim-shpëtimit tashmë janë nisur për në qytetin e Pejës, do të jenë aty ku ka nevojë për t'iu dalur në ndihmë në këtë gjendje të rëndë. Me të gjitha kapacitetet tona jemi në dispozicion për të tejkaluar këtë situatë" shkruan Mehaj në facebook.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Kosovë, Peja nën pushtetin e ujit! Rrugët kthehen në lumenj! Nëna dhe djali 5 vjeç humbin jetën


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United