Pelegrinazhi në malin e Tomorrit, Basha uron besimtarët bektashinj dhe u bën thirrje autoriteteve: Lehtësoni qarkullimin e mjeteve

Pelegrinazhi në malin e Tomorrit, Basha uron besimtarët bektashinj dhe u bën thirrje autoriteteve: Lehtësoni qarkullimin e mjeteve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar besimtarët bektashinj në ditën kulmore të pelegrinazhit në malin e Tomorrit. Ndër të tjera Basha u ka bërë thirrje autoriteteve që të lehtësojnë qarkullimin e automjeteve dhe të jenë të vëmendshëm për çdo emergjencë shëndetësore.

‘Në ditën kulmore të pelegrinazhit të mijëra besimtarëve bektashinj në Malin e shenjtë të Tomorrit, uroj një marshim të mbarë, duke vlerësuar lart sakrificën e tyre për të forcuar besimin në Zot. Mali i Tomorrit është burim paqeje, shprese harmonie për të gjithë shqiptarët. I bëj thirrje autoriteteve të lehtësojnë qarkullimin e automjeteve dhe të jenë të vëmendshëm për çdo emergjencë shëndetësore.’- thotë Basha.


Lajmi kryesor:

Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, sot dita kulminante! Trafik i rënduar, mijëra besimtarë ngjiten në Teqenë e Kulmakut! Baba Mondi: Situata në Kabul të na bëjë të reflektojmë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’