Pelegrinazhi në malin e Tomorrit, Basha uron besimtarët bektashinj dhe u bën thirrje autoriteteve: Lehtësoni qarkullimin e mjeteve

Pelegrinazhi në malin e Tomorrit, Basha uron besimtarët bektashinj dhe u bën thirrje autoriteteve: Lehtësoni qarkullimin e mjeteve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar besimtarët bektashinj në ditën kulmore të pelegrinazhit në malin e Tomorrit. Ndër të tjera Basha u ka bërë thirrje autoriteteve që të lehtësojnë qarkullimin e automjeteve dhe të jenë të vëmendshëm për çdo emergjencë shëndetësore.

‘Në ditën kulmore të pelegrinazhit të mijëra besimtarëve bektashinj në Malin e shenjtë të Tomorrit, uroj një marshim të mbarë, duke vlerësuar lart sakrificën e tyre për të forcuar besimin në Zot. Mali i Tomorrit është burim paqeje, shprese harmonie për të gjithë shqiptarët. I bëj thirrje autoriteteve të lehtësojnë qarkullimin e automjeteve dhe të jenë të vëmendshëm për çdo emergjencë shëndetësore.’- thotë Basha.


Lajmi kryesor:

Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, sot dita kulminante! Trafik i rënduar, mijëra besimtarë ngjiten në Teqenë e Kulmakut! Baba Mondi: Situata në Kabul të na bëjë të reflektojmë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

I akuzuar për falsifikim dokumentesh, ndalohet nga policia 61-vjeçari në Korçë

I akuzuar për falsifikim dokumentesh, ndalohet nga policia 61-vjeçari në Korçë