Peleshi për Forcat e Armatosura të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit në Turqi: Puna e tyre e lavdërueshme, na bën të ndihemi krenarë

Peleshi për Forcat e Armatosura të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit në Turqi: Puna e tyre e lavdërueshme, na bën të ndihemi krenarë

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka shprehur mirënjohje për ekipin e kërkim shpëtimit që u kthye nga Turqia ku ndihmoi në operacionet për nxjerrjen nga rrënojat të personave të mbijetuar. Në një postim të bërë në facebook, ku e shoqëron edhe me një video, ku flasin anëtarë të ekipeve të shpëtimit. 

"Më shumë se mirënjohje për efektivët e guximshëm të Forcave të Armatosura që u përfshinë pa u lodhur në operacionet e kërkim-shpëtimit pas tërmetit shkatërrues në Turqi.  Përpjekjet dhe puna juaj e lavdërueshme, na e ngrenë kokën lart dhe na bëjnë të ndjehemi krenarë që ishim ndihmë në ditë të vështira për ata që patën nevojë"-shkruan Peleshi.


Lajmi kryesor:

Nuk gjen qetësi toka në Turqi, vendi tronditet nga tërmete të fuqishme dy javë pas lëkundjeve shkatërrimtare, 8 të vdekur, mbi 600 të plagosur


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e 14 majit, Berisha në Kuvend: Humbën se Rama caktoi emrin e kryetarit të koalicionit opozitar (Meta)! Votuan 547 mijë zgjedhës fantazmë

Zgjedhjet e 14 majit, Berisha në Kuvend: Humbën se Rama caktoi emrin e kryetarit të koalicionit opozitar (Meta)! Votuan 547 mijë zgjedhës fantazmë