Presidencialet në Maqedoni, fiton Pendarovski, vjen urimi i parë nga Meta: Shpresoj të takohemi së shpejti

Presidencialet në Maqedoni, fiton Pendarovski, vjen urimi i parë nga Meta: Shpresoj të takohemi së shpejti

1557085197_1557062927meta.jpg
Presidenti shqiptar Ilir Meta ka uruar Stevo Pendarovskin per fitoren. Meta zhvilloi një bisedë telefonike me Pendarovskin, duke e uruar për suksesin e arritur. "Shumë urime Stevo Pendarovskit për fitoren e tij në zgjedhjet e sotme presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Besimplotë për bashkëpunimin e shkëlqyer në të ardhmen, jo vetëm midis dy vendeve tona, por dhe për forcimin e perspektivës euroatlantike të rajonit. Shpresoj të takohemi së shpejti" shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Pendarovski Presidenti i ri i Maqedonisë, mesazh edhe në shqip: Do të jem i të gjithëve


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar