Pentagoni dënon sulmet e Rusisë: Mbrojtja ajrore e Ukrainës është përparësi

Pentagoni dënon sulmet e Rusisë: Mbrojtja ajrore e Ukrainës është përparësi

1669916998_lloyd.PNG

Shefi i Pentagonit, Lloyd Austin, ka dënuar fuqishëm "sulmet brutale të Rusisë ndaj infrastrukturës civile të Ukrainës" dhe rithekson angazhimin e SHBA për të mbështetur Kievin, raportojnë mediat e huaja.

Në një bisedë telefonike me Ministrin ukrainas të Mbrojtjes, Oleksii Reznikov, Austin thekson mbrojtjen ajrore si përparësinë kryesore për përpjekjet amerikane të ndihmës.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky viziton Donbass! Sulm me dron në rajonin Kursk të Rusisë! Hungaria bllokon 18 miliardë kredi të BE-së për Kievin


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Pazare ‘diplomatike’? Erdogan: Mund t’i japim aprovimin për anëtarësimin në NATO vetëm Finlandës, Suedia do tronditet  

Pazare ‘diplomatike’? Erdogan: Mund t’i japim aprovimin për anëtarësimin në NATO vetëm Finlandës, Suedia do tronditet