'Për ty mendoj kur soset dita', vogëlushi lezhjan interpreton 'Shqipëria' e Gjergj Fishtës

Në betejën kundër koronavirus janë rreshtuar edhe fëmijët. Shumë prej tyre duke qëndruar në shtëpi dhe duke dhënë edhe për të rriturit mesazhe se sot trim dhe i denjtë për atdheun janë ata që ndjekin rregullat ashtu sic duhet. 

Nikoll Prendi, një fëmijë nga Lezha ka interpretuar kaq bukur poezinë e Gjergj Fishtës 'Shqipëria'. 


Lajmi kryesor:

'Shikojeni gotën gjysmë plot', artistët 'bashkohen' njëzëri: Janë kohëra të vështira, por bashkë do ia dalim! (VIDEO)


D.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

‘Tempulli’ në Shkodër, në pranga 20 vjeçari, shiste kanabis në lokalin pranë shkollës! Në hetim edhe 3 persona

‘Tempulli’ në Shkodër, në pranga 20 vjeçari, shiste kanabis në lokalin pranë shkollës! Në hetim edhe 3 persona