Përcaktohet rruga drejt Stambollit, Bayern-PSG dhe Real-Liverpool superpërballjet e çerekfinaleve të Champions

Finalja e edicionit të kaluar në Champions League Bayern Mynih-PSG këtë edicion do të përsëritet në fazën çerekfinale. Ky ishte verdikti i shortit të hedhur mesditën e sotme në Nyon të Zvicrës. Përveç përsëritjes së finales së vitit të shkuar ku bavarezët fituan trofeun dueli tjetër që spikat më shumë në fazën çerekfinale është ai mes Real Madrid dhe Liverpool me sfidën e parë që do luhet në Spanjë.

Më me fat kanë qënë goglat për dy ekipet e tjera angleze të mbetura në garë. Kështu Manchester City do të ndeshet në këtë fazë me Borussia Dortmund ndërsa Chelsea do të përballet me Porton. Ndeshjet e para të fazës çerekfinale do të luhen më 6 dhe 7 prill. Ndërkaq janë njohur edhe përballet e mundshme të fazës gjysmëfinale.

Fituesja e duelit Bayern-PSG do të ndeshet në gjysmëfinale me fituesen e duelit City-Dortmund ndërsa ekipi që mbijeton nga përballja Real-Liverpool do sfidojë fituesin e çiftit Porto- Chelsea./ Përgatiti Andi Kapxhiu

 

K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë