Përdhunoi të miturën brenda në kishë, arrestohet prifti në Greqi! Abuzoi me 15-vjeçaren dy vite më parë

Prifti i arrestuar 37-vjeçar

Prifti i arrestuar 37-vjeçar

Një prift 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë greke pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një të mitur brenda ambienteve të kishës në Athinë.

Ngjarja raportohet se ka ndodhur dy vite më parë, kur e mitura ishte 15 vjeçe ndërsa ajo i ka treguar vetëm prindërve. 

Kanë qenë këta të fundit që kanë denoncuar rastin e abuzimit më vajzën e tyre në polici.

Autoritetet bëjnë me dije se prifti ortodoks ka shfrytëzuar shkollën e Katekizmit për të qendruar pranë vajzës duke e abuzuar seksualisht.

Autoritetet greke njoftojnë se abuzimi me vajzën ka ndodhur brenda ambienteve të kishës në lagjen Kato Patisia të Athinës ku shërbente prifti.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin