Përfitojnë nga moti i keq, hajdutët plaçkisin shtëpinë e çiftit Pique-Shakira

Përfitojnë nga moti i keq, hajdutët plaçkisin shtëpinë e çiftit Pique-Shakira

Vila e çiftit të njohur Pique-Shakira dhe këngëtarja kolumbiane Shakira

Mbrëmjen e djeshme, një grup hajdutësh profesionistë, kanë grabitur vilën e çiftit të njohur Pique-Shakira, lojtarit të Barcelonës dhe këngëtares kolumbiane. Lajmi ka bërë bujë me mediet spanjolle.

Çifti në fakt nuk ndodhej në shtëpi, kur banda u fut për të vjedhur, por nuk përjashtohet mundësia që në shtëpi të kenë qenë prindërit e mbrojtësit katalanas. 

Sipas të dhënave të para, hajdutët kishin shkuar direkt në vendin ku këngëtarja e njohur mban sendet e saj me vlerë, duke marrë të gjitha bizhuteritë.

Duket se kanë pasur informacion të detajuar dhe një plan të qartë. Ndoshta ndonjë punonjës i vilës i ka ndihmuar. Moti i keq që goditi dje Spanjën, erë e fortë dhe shi, i ka ndihmuar hajdutët për të mbuluar gjurmët jashtë vilës. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shtëpia në Hormovë që të kthen qindra shekuj pas

Shtëpia në Hormovë që të kthen qindra shekuj pas