Përfshihet nga flakët mali i Dukatit, zjarrfikëset po punojnë për shuarjen e tij

Një zjarr ka rënë këtë mbrëmje në Dukat të Vlorës. Report Tv sjell pamje nga ku shihet se tymi dhe flaka kanë mbuluar zonën.

Zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

Kjo vatër zjarri ka qenë aktive edhe para pak ditësh, është fikur dhe mbrëmjen e sotme është riaktivizuar sërish.

 

K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Do të ngresh një bujtinë, fermë apo biznes në fshat? Veliaj prezanton nismën për gratë dhe vajzat e Tiranës