Përfshihet nga flakët një banesë, humb jetën nga asfiksia 67-vjeçari në Korçë

KORÇË- Një 67-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e asfiksisë këtë mbrëmje pasi flakët i përfshinë shtëpinë. Ngjarja ndodhi rreth orës 0:45, në lagjen nr. 5 në qytetin e Korçës. Mësohet se ka humbur jetë Edmond Rramollari.

Fqinjët tregojnë për Report Tv, se 67-vjeçari jetonte vetëm në banesë, ndësra sipas tyre kishte edhe probleme të shëndetit mendor.

“Hipa mbi makinë dhe hapa dritaren, në atë kohë po bërtisja a ka njeri, mu përgjigj që ka dhe nuk po merrej vesh çfarë thonte, hapa derën i theva të dyja  xhamat e penxheres, hyra brenda, gjithçka ishte e mbytyr me tym, ai ishte gjallë akoma.

Ne i kemi komshinj. Me kë jetonte? Vetëm, i ka tërë në Greqi. Vuan nga shëndeti mendor. Ishte e sëmurë. E ka në Amerikë të mbesën. Mondi Rramollari”, thonë banorët e zonës.

SI.E./AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Vendimi/ Qeveria, 3 mld lekë garanci sovrane për bizneset që tregtojnë produktet e shportës, të rriten rezervat ushqimore! Shteti, garant për 60% të vlerës