Përfshihet nga flakët një godinë në Ersekë, shpëtojnë dy të moshuarit

Përfshihet nga flakët një godinë në Ersekë, shpëtojnë dy të moshuarit

Pamje nga vendngjarja

Ersekë - Një zjarr ka përfshirë një godinë në Boshanj të Ersekës, e cila ishte në pronësi të një çifti të moshuarish.

Zjarri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në godinën që përdorej për gatim dhe mbajtjen e zahireve.

Falë ndërhyrjes së menjëhershme të forcave zjarrfikëse u bë i mundur izolimi i flakëve, të cilat depërtuan deri jashtë duke rrezikuar banesën ku jetonte çifti i moshuar, si dhe 3 banesa të tjera aty pranë.

Dyshohet se zjarri mund të shkaktuar nga oxhaku ose ndonjë shkëndijë elektrike.

Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

 

K.M/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Fëmijët në Rripin e Gazës në kërkim të ushqimit për të mbajtur gjallë familjet! Mohammedi: Ndonjëherë shkoj duar bosh, ndihem i trishtuar

Fëmijët në Rripin e Gazës në kërkim të ushqimit për të mbajtur gjallë familjet! Mohammedi: Ndonjëherë shkoj duar bosh, ndihem i trishtuar