Përfshihet nga flakët pallati gjatë natës në fshatin Shtyllë në Korçë, banorët zgjohen të tmerruar për të shpëtuar, 3 familje në 'qiell të hapur' në mes të dimrit

KORÇË- Një pallat është përfshirë nga flakët gjatë orëve të natës në fshatin Shtyllë, në Korçë.

Dëmet materiale janë të pallogaritshme, ndërsa fatmirësisht asnjë i lënduar nuk është raportuar. Sipas informacioneve të siguruara në pallat jetonin 3 familje, më pronësi të F.I, V.I dhe F.M, që arritëm te dilnin në kohë jashtë në momentin e rënies së zjarrit.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht nga oxhaku.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Akademia e Shkencave veprimtari shkencore për ditëlindjen e shkrimtarit Ismail Kadare, studiuesi francez: Veprat e tij, bombë për regjimin komunist