Përfundoi turin e Future Nostalgia në Tiranë, ja shuma marramendëse që ka fituar ylli i popit Dua Lipa   

Përfundoi turin e Future Nostalgia në Tiranë, ja shuma marramendëse që ka fituar ylli i popit Dua Lipa   

Këngëtarja, Dua Lipa

Këngëtarja  e mirënjohur, Dua Lipa ka përfunduar një vit shumë të suksesshëm, duke mbajtur mbi 80 koncerte anë e mbanë botës me turneun e saj Future Nostalgia.

 Ndonëse albumin e kishte publikuar në 2020 në mes të pandemisë, këngëtarja shqiptare vazhdon të jetë trend kudo në botë me muzikën e saj. Koncert pas koncerti ajo mandej performoj edhe për adhuruesit e saj shqiptarë një herë në Prishtinë, e për të përmbyllur turneun e saj zgjodhi Tiranën.

Turneu i Duas doli të jetë ndër turnet më të suksesshëm nga një yll i popit, duke hyrë në listën e Pop Divave si Lady Gaga, Ariana Grande, Taylor Sëift, Billie Eilish etj. Ky turne përveç performancave të mahnitshme, udhëtimeve e qejfeve të shumta këngëtares i siguroi 101,205,059 dollarë të hyra nga 1,310,777 bileta të shitura.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Greqi/ Plagoset rëndë shqiptari, 42-vjeçari humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me një pemë ulliri

Greqi/ Plagoset rëndë shqiptari, 42-vjeçari humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me një pemë ulliri