Përfundon licensimi i klubeve shqiptare për pjesëmarrje në kompeticionet e UEFA-s në sezonin 2020-2021

Ka përfunduar ditën e sotme procesi i licensimeve për klubet kandidate për pjesëmarrje në kompeticionet e UEFA-s në sezonin 2020-2021.

Sipas FSHF-së kjo fazë sapo ka përfunduar, por nuk ka publikuar emrat e klubeve të liçensuara në mënyrë që të mos ndikojë në garën e këtij sezoni.

"Komisioni i Licensimit të Klubeve, pasi ka shqyrtuar në detaje të gjithë dosjet e skuadrave të meshkujve dhe femrave, ka marrë vendimet përfundimtare të cilat i janë komunikuar klubeve kandidate. Klubeve i është kërkuar të mos bëjnë publik vendimin e marrë nga Komisioni në mënyrë që vendimi të mos ndikojë në garë. Pas përfundimit të kompeticioneve, Federata Shqiptare e Futbollit do të informoj grupet e interesit dhe opinionin publik mbi skuadrat që janë licensuar dhe ato klube që nuk kanë plotësuar kriteret e licensimit e i është refuzuar aplikimi. Risia e këtij viti në procesin e licensimit është se janë përfshirë dhe skuadrat e Vllaznisë dhe Apolonisë nga futbolli femrave. Shqipëria do të përfaqësohet sezonin e ardhshëm në UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Ëomen’s Champions League dhe UEFA Youth League me 6 skuadra", thuhet në njoftimin e FSHF-së.

Shqipëria do të përfaqësohet sezonin e ardhshëm në kompeticionet e klubeve europiane (meshkuj dhe femra) me 6 klube.

m.x./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Biberaj në Report Tv: PD po përgatitet për 2 palë zgjedhje! 'Garda e vjetër' u largua kur ramë në opozitë, mosmirënjohës