Përfundon pas gati 3 orë e gjysmë takimi mes Biden dhe Putin

1623857419_bidenputin.jpg

Ka përfunduar samiti në Gjenevë të Zvicrës mes presidentit amerikan Joe Biden dhe atij rus Vladimir Putin. Lajmi është dhënë pak më parë nga agjencia e lajmeve Bloomberg, duke cituar një zyrtar të Shtëpisë së Bardhë.

"Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë deklaroi se takimi  dypalësh ka përfunduar," tha agjencia në një deklaratë.

Sipas CNN, bisedimet midis presidentëve të Federatës Ruse dhe Shteteve të Bashkuara, Vladimir Putin dhe Joe Biden , zgjatën përafërsisht 3.5 orë. Shumë më pak se çfarë ishte parashikuar.


Lajmi kryesor:

Çtensionohen raportet SHBA-Rusi, rikthejnë ambasadorët! Biden: Jam me Amerikën, jo kundër Rusisë! Putin: Biden, burrë shteti, ndryshe nga Trump


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Conference League/ Vllaznia eliminohet në turin e dytë, Ael Limasol e mposht edhe në Shkodër