Përgjimet/ Droga në Skrapar, kur trafikantët interesohen për shefin e madh nga Tirana

Në dosjen hetimore të siguruar nga Report Tv dalin të tjera detaje në lidhje me mënyrën se si operonin në terren trafikantët e kanabisit në Skrapar. Në një prej përgjimeve teksa komunikimin me njëri-tjetrin trafikantët flasin për 'shefin e madh' nga Tirana.

Gjatë përgjimit rezulton se me datë 09.10.2020, Redjan Shimi komunikon me personin tjetër Altin Sula

A- Redjan Shimi

B- Personi: 069 32 82 900 (Altin Sula)

A-..Do na gjesh naj pun andej e?

B- Pun ka kërkoj njëri ktej në një fshat..., A-Në fshat? Po ce dua në fshat e re., B-Ësht vend turistik., A-Ça pune do bësh atje?, B-Pa qira me rrog mujore, ti mbash atij, ka ai 1000 rrenj ulliri dhe 500 (skuptohet), A-Cfar ore?, B-1000 rrënj ulliri ka pula..., A-Pula?, B-eee, A-e sa lek të jep ai, B-300, A-Po jo mo jo ca të rri atje vari karin... të shikoj mos gjej naj pun aty të vij andej nga Vlora fare., B-Un thash se ishe në Durrës e?, A-ee po un them aty të marr ato shpit e Sonit i kam pa lek e. ca do bëj në durrës te paguaj qira andej... (vazhdon bised pa interes), B-Pun ka po a punon pa, A-Pa pyet Landin a punon a spunon... A dëgjove, spo na lën as këta policat ktuja, B-Pse vin akoma?, A-Po erdhën morën babin para nja dy ditsh, e cuan në Berat, , B-po perse?, A-Po për atë që i hoqën e re, që i shkulën tek puna, , B-Po çne tani?, A-Di gjë kush i shtun ata, erdhën tre makina më erdhën nshpi e re, morën dhe babin e cuan atje, , B-Po mir ata a e pren ça duan tani?, A-Nuk e di kush e shtyn e re, i shtyjn njerëzit o Altin, erdhën që posht ata e re, kishte dhe nga Tirana edhe nga Berati, shefi i madh ishte nga Tirana, , B-(skuptohet), A-o qysh i than ik vetëm aty, vetëm kty te mua erdhën e re, tre makina civile, nja 15 polica, civila ishin dhe ata, , B-Pse s'ven tek ai posht, ata bashk rrijn?, A-ee po, e ruajtën i ra babit, i ra babit që ishte te puna po mir, edhe radhën e par kur ishte babi, edhe prap babit i erdhën, , B-te puna aty ë?, A-Po re i vajtën prap tek puna babit, erdhën në shpi kontrolluan aty, ...fshat më shkërdhat, jan bër të tër merren vetëm me llafe, kishin pas këta çunat këtu Aldo çuni i atij Dodit, ja ua kan marr atyre, jo i mori ky po i mori ai,, B-Ildi mthoshte kur ike ti shpetuam se të tër të ruanin ty mor ikje në na nji vend tha, A-E tani, pastaj më ruanin mua, më ruunin te shpit e Bledit, se mos coja ndonjë gjë andej qija robt, ..(vazhdon biseda rreth kësaj teme), ça bëhet naj gjë andeja? B-Hic ketej po i kapin po i shkërdhejn robt., A-eeee po atë ku ta lë un ë?, B-Do të dërgoj un një njeri ku të iksh!, A-E mir të them un një jav para dhe... Po sbesoj të iki tani un o jo, nga maji... mir ësht ai se nuk lëviz fare ai, se tani ësht mir ai në një vënd rri,, B- Po Gesi adnej ësht ë? Ai nga Domlova, A-, Nuk i kam par fare ata, nuk e di fare, jo jo se kam parë fare atë, që kur bëri llafe Dushi me atë e, ...pse ca kishte ai?, B-po asgjë..., A-Kishte ai ë?, B-do vish me mua tha..., A- vallahi do marrin le kata që kan, qija robt...sivjet ësht mir ajo., B-me 1200 mtha njëri mua, , A-e me 1200 me 1300 kërkojn., B-A ka njeri andej?, A-Ku ka ktej e re, kta që i kan ashtuja kta...ja gjejn vet, por lëre që nga 200-300 gram kan, nja dy që ashtuja, edhe ata që i kan vjedhur nga ag besoj që kan, , B-E ata që shkulin aq se sbejn më.., A-eee? B-Ata që i kan shkulur i kan mbjell prap..., A-Po nga ajo them e re, edhe këto që kan qën pa rritur fare nuk kan o jo. Një nga Melova dhe një nga Barçi kan bër sivjet, e ku i kan paskan pasur ata vari k..in, mu aty në anë të xhades, posht aty në anë të xhades thoshin e re.


Lajmi kryesor:

Dosja ekskluzive e drogës së Skraparit/ Punëtorët në parcela nga lindja e mesme! Trafikantët shqetësohen për shefin e madh nga Tirana


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fredi Beleri pritet të marrë leje sot për t'u betuar si eurodeputet! Kërkesa do të miratohet nga Drejtoria e Burgjeve

Fredi Beleri pritet të marrë leje sot për t'u betuar si eurodeputet! Kërkesa do të miratohet nga Drejtoria e Burgjeve