Përgjimet e megaoperacionit, Pëllumb Gjoka porositi vrasjen e Kleant Musabelliut, pasi ky i fundit e kishte plagosur në 2017

Përgjimet e megaoperacionit, Pëllumb Gjoka porositi vrasjen e Kleant Musabelliut, pasi ky i fundit e kishte plagosur në 2017

1690539856_kleantmusabelliupellumbgjoka.jpg

Ne foto: Kleant Musabelliu dhe Pellumb Gjoka
Pellumb Gjoka ka kërkuar tek Behar Bajrajt vrasje të disa personave, mes tyre edhe Kleant Musabelliun që  kishte plagosur më parë në këmbë.

Në përgjime është zbuluar dhe plani për vrasjen e Kleantit, i cili në vitin 2017 mbante postin e specialistit të SHKB-së së burgjeve në Drejtorinë e Përgjithshme më 11 shtator 2017 kishte plagosur në këmbë Pëllumb Gjokën.

Nga përgjigjet zbulohet se Musabelliu është tentuar të vritet. Është bërë fotografikimi i objektivit dhe i kanë dhënë të gjitha informacionet për hyrje daljet e tij në rrugicat


Lajmi kryesor:

Arrestimi i Gjokës/ Dekodimi i 'Sky' dhe 'Encro' i nxorri zbuluar: Pëllumb Gjoka plan me Behar Bajrin për të vrarë Kleant Musabelliun! Martinaj porositi vrasjen e Gjin Ndojit! Pagesa 100-110 mijë euro


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Sa vlejnë medaljet Olimpike në Paris? Bronzi vetëm 7 euro

Sa vlejnë medaljet Olimpike në Paris? Bronzi vetëm 7 euro