POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Përgjimi misterioz/ 3 zyrtarët e PD-së nuk paraqiten në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Gazmend Bardhi, Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji

Tre zyrtaret e PD-së që janë thirrur nga prokuroria e Krimeve të Rënda nuk do të shkojnë sot për të dhënë shpjegime lidhur me përgjimin misterioz që ata pretendojnë se është bërë ndaj Agron Xhafës.

Deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Saliani janë sot në seancën parlamentare dhe ndaj i kanë kërkuar Prokurorisë caktimin e një dite tjetër.

Duke iu shmangur marrjes në pyetje nga Prokuroria, deputetët edhe ekpserti ligjor, ngrenë edhe më shumë pikëpyetje lidhur me autenticitetin e materialit.

Report TV ishte e para që ngriti dyshime lidhur me vërtetësinë e materialit audio të paraqitur nga Partia Demokratike.

Prokuroria e Krimeve të Rënda i kishte thërritur për t'i marrë në pyetje sot tre zyrtarët e PD, dy deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji si dhe ekspertin për çështjetl ligjore, Gazmend Bardhi lidhur me përgjimin ambiental të publikuar prej tyre 4 ditë më parë për Agron Xhafajn dhe dhe që ngriti dyshime të mëdha lidhur me autenticitetin e tij.

Tre opozitarët ishin thërritur për t'u paraqitur para Prokurorisë së Krimeve Të Rënda në orën 10:30 të ditës së sotme. Ata do pyeteshin lidhur me publikimin e përgjimit ku nga PD pretendohet se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, bisedon me një trafikant droge për transportimin e një ngarkese me kanabis drejt Italisë i cilësuar si bashkëpunëtori X.

Agron Xhafaj kallëzoi për shpifje të hënën në mbrëmje Alibeajn, Salianjin dhe Bardhin pranë Prokurorisë së Tiranës, duke theksuar se sajuan këtë material në mënyrë të paskrupullt.

Në kallëzimin e bërë në Prokurori, Xhafaj thotë se zëri që dëgjohet në audio nuk është i tij.

Kur kanë kaluar katër ditë nga akuzat e opozitës në adresë të ministrit të Brendshëm, vëllai i tij, Agron Xhafaj iu është dorëzuar dje autoriteteve italiane për t'u përballur me drejtësinë e vendit fqinj lidhur me një vendim të Gjykatës së Kasacionit që e ka dënuar atë me 7.2 vite burg për trafik droge.

Kryeministri Edi Rama, e cilësoi si një manipulim dje materialin e PD-së, duke iu referuar një ekspertize ndërkombëtare për materialin.

Komento

Komente

 • Hahaaaaaaa: 17/05/2018 14:16

  Leshtaret e e PD nuk paraqiten ne Prokurori se kane shkuar te ngopen njeher me mu*!!pastaj do shkojne serbes.

  Përgjigju
 • Tini: 17/05/2018 13:02

  Strategjia e mashtrim pergjimeve ka si skenarist Saliun kurse Basha me tre perfaqesueset e PD jane thjesht viktima . Prokurotis te tregoj se eshte ne mbrotje te ligjit tu therras perseri dhe nese nuk osra witwn te merren mr force . Qenja ne opozite i ka bere te kuotojne se kane mburoj . Populli pret te verteten , megjiyhse shimica qe diten qe u cfaq dyshusn per mashtrim . Te denohen sipas ligjit

  Përgjigju
 • Ver Llapa: 17/05/2018 11:30

  Keta te PD mua nuk marin per llape

  Përgjigju
 • fredi: 17/05/2018 11:10

  mos vajtja ne perkurori i jep te drejte Fatmir Xhafes pra do te thote se i shmangen zbardhjes se vertetes .Edi Rama duhet te mbaje fjalen qe do ti shkohet deri ne fund te vertetes me c'do kosto ,po e lane ne harrese do te thote qe te dyja palet jane ne nje these muti

  Përgjigju
 • Eri: 17/05/2018 10:47

  He bastarde antishqiptare, keto jane standartet tuaja? Kerkoni arrestimin e te tjereve pa prova dhe vete i beni karshi prokurorise kur ju therret? Apo ju s'i prishni provat me cdo vonese qe shkaktoni kur s'paraqiteni ne organin e akuzes? Vdekshi qelbesira qe s'i late gje pa bere shqiptareve.

  Përgjigju
 • Pjeter: 17/05/2018 10:45

  Po keta jane bere me keq se sigurimi i shtetit dikure . Turp per to

  Përgjigju
 • Kafsha: 17/05/2018 10:40

  Që këtu tregohet që nuk zbatohet ligji kur nuk rrespektohen datat. Këta mu**r shkojnë në parlament pinë kafe e pastaj bojkotojnë seancat. Dmth as në parlament e as paraqitje në prokurori, ndërkohë që rrogat i marin. Shqipërisë në institucionet e saj ligjzbatuese i duhen njerëz shum të rinj në moshë e të ftohtë si robotë të pa përlyer me politikë militantizmi e aféra. Vetëm këta individë mund të ndajnë përfundimisht shapin nga sheqeri.

  Përgjigju
 • Ale: 17/05/2018 10:35

  Duhet te deshmojn pa diskutim spese keshtu konfirmojn se duan te manipulojn opinionin Publio.

  Përgjigju
 • Marui sala: 17/05/2018 09:09

  O Edi Rama po tregoi mor zot vendin këtyre fundërrinave çoi në burg këto vemje të kombit Shqiptar trego Shqiptarët se çfar kriminelësh të ndyr jan kta meri ekspertët nga Gjermania e të shikojn kta se çfar do thon e plasi në burg kto jashqitje të kombit

  Përgjigju
  • anonimi: 17/05/2018 10:32

   po pse lejoni kta maskarej te tsllen me kte popull boll i durame kto 30 vjet.plasni ne burke e te behen shmbull me i keq per te rite shqiptare.Ata po kultivojn mashtrimin ,grabitjen si menyre te ligjdhme per te jetuar e per ta quajtur te ligjshme kte ves te kultivuar kto 28 vjet ne kte rrumpsll demokracie, me keq se kumunzimi qe vetem komunizem nuk ishte.Ata te fusnin ne burk po shklje ligjet e tyre.nders

  • Turi PD: 17/05/2018 10:25

   Tu runi tr**n ju komunista drogaxhi qe ka 5 vjet qe vec po vjedhni dhe po burgosni njerez fukarej ! Turp zoti ju shkateroft!