Përhapja e COVID-19, bashkia e Tiranës dezinfekton Parkun Rinia

Bashkia e Tiranës vijon dezinfektimin e vendeve publike për të frenuar përhapjen e COVID-19, që ditët e fundit ka qenë tepër i lartë. Sot u pastrua dhe u dezinfektua Parku Rinia i cili është gati të presë fëmijët në pasditet e tyre argëtuese, për të kaluar disa momente me shokët dhe shoqet e tyre.

Është e rëndësishme që jeta të vazhdojë normalisht, pavarësisht kësaj pandemie që, sigurisht të gjithëve na e ka vështirësuar sadopak jetën.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

 • ymeri: 30/07/2020 00:36

  O ERION VELIAJ KE MUNDESI TE BESH TE PAKTEN NJE GJE TE MIRE PER TIRANEN ,,,SE DERI TANI NUK KE BERE ASGJE TE MIRE,,,KE BERE VETEM DEME,,,,, E KE GATI ,RIKTHE NE FUSHE FUTBOLLI DHE VOLEJBOLLI SIC KA QENE ANEKSIN E QEMAL-STAFES...PO SE BERE KETE TREGON QE JE NJE DALLKAUK E DELENXHI-BQ- TERPANI NJESOJ SI TE TJERET PARA TEJE...

  Përgjigju
 • laura: 30/07/2020 00:32

  QE DEZIFEKTOHET MIRE BEHET ,,,te pakten nje dite ne jave,,,por do ishte mire qe te kishim edhe rregullsi ne ndertimet ne tirane,,,pra te kishim nje plan urbanistik me rregulla strikte ne distancen nga njeri objekt ne tjetrin,,,30 m,,duhet te kemi dhe parkingje me kate,,,,por erion veliaj i ka dhene rendesi ndertimit te pallateve pa parkinge,, ne vend qe te ndertonte parkinge ne kombinat,,tirane te re,,laprake,,kinostudio,,porcelan,,astir,,yzberisht,,ali demi,,tek qyteti studenti,, etj duke shtuar etjen per uje ne tirane dhe lene furnizimin me uje te tiranes ne meshire te fatit,,,duhen dhe dalje te shpejta nga qendra e tiranes dhe kjo behet me tunele te nendheshme per makinat ashtu sic i kane bota,psh te futeshin ne tunel tek treni ose dhe me lart tek tregu rrobave, aty dhe te dilnin tek shqiponja ose tek kthesa e kamzes,,,keshtu e largojme trafikun nga qendra,,,..tirana ka probleme te vjetra dhe te reja qe mund te rregullohen kur ke deshiren e mire dhe nuk e ke mendjen per te vjedhur,,para se te jete vone...ky veliaj si dhe rama,,apo ata te PD kurre nuk kane per ti zgjidhur keto probleme ,,duhet ti hapet rruga te rinjve qe kane studiuar jashte,,,dhe qe jane te fushes,,jo me kurse per maredhenie nderkombetare si veliaj...

  Përgjigju
 • Ilir: 13/07/2020 13:18

  Perse vetem Parku Rinia dhe jo te gjithe kendet e lojrave te femijeve ne Tirane? Duhet disifektim i shpeshte i te gjithe zonave ne Tirane ku ka grumbullim te njerezve pasdite. Sheshi i Stadiumit te ri Air Albania, Kendet e lojrave te femijeve perfshire ate tek Parku i Liqenit. Te disifektohet ne menyre periodike me shpesh!

  Përgjigju
  • erlaa: 15/07/2020 12:11

   sa per foto e kane desifektuar,mos u lodh kot me komente.×

Lajmi i fundit

John

Radhët në Kakavijë/ Pas apelit të Report Tv, në 3 orë kalojnë 1 mijë qytetarë! Tamponët me kampion! FA u çon ujë dhe ekip mjekësor