Përhapja e koronavirusit, pika kufitare e Kapshticës e mbyllur deri më 8 mars

Pika kufitare e Kapshticës

Pika kufitare e Kapshticës do vijojë të jetë e mbyllur deri më datë 8 mars për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Autoritetet e Policisë Greke njoftojnë se deri më këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja në Greqi do jetë e ndaluar nga kjo pikë kufitare.

Ndërsa dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë (kamiona mallrash).

Mjetet si autobusa, taksi, apo çdo mjet tjetër i transportit të pasagjerëve, nuk do të lejohet të kalojë.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ndihma më e madhe kundër varfërisë, Pelosi: Dhoma e Përfaqësuesve do të votojë brenda së mërkurës paketën prej 1.9 milionë dollarësh