Përjashtimi i Berishës, Noka: Vendim personal i Bashës, është mohim i historisë së PD-së

Deputeti Flamur Noka ka folur publikisht kundër vendimit të Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar. Noka tha se vendimi është individual i Bashës dhe se më këtë vendim ka mohuar historinë e PD-së.

'Sali Berisha është njëriu më pro amerikan i 30 viteve të fundit të demokracisë, Sali Berisha themeloi PD dhe u ngfrit kundër regjimit me ëndrrën amerikanë në shpirtin e tij. mbi vlerat dhe parimet e Amerikës u themelua PD. Busulla ka qenë një dhe në e Sali Berishës dhe PD-së orientimi euro atlantik. Sali Berisha ka mbajtur një qendrim të tij dhe ka kërkuar që PD të mos përfshihem. Është mohim i histrorisë së PD-së, i parimit të kësaj forcë është të mohosh suksesin e kësaj forcë. Arsyet i di kryetari është vendimi i kryetarit është vendim individual.'- tha Noka.


Lajmi kryesor:

Nisin përçarjet në PD pas përjashtimit të Berishës, 5 deputetë kundër Bashës, 3 pro! Noka: Ky ishte vendim i kryetarit, jo i partisë! Po mohon historinë PD-së! Mbyllen dyert e selisë blu


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba