Përkeqësohet situata në fshatin Bestrovë të Vlorës, flakët i afrohen banesave, banorët të frikësuar: Do digjemi

 

Është përkeqësuar situata në fshatin Bestrovë të Vlorës, ku flakët vijojnë të përhapen me shpejtësi duke iu afruar banesave. Banorët kërkojnë shtim të forcave zjarrfikësve, nga frika se flakët mund t'i djegin banesat.

"Po digjet fshati, mirë pronat që na ikën, por po digjet fshati. Nuk kemi ça bëjmë, jemi me duar lartë, do digjemi dhe vetë. Flakët janë shumë afër banesave. Kemi familjarë që po punojnë për të shuar flakët, kemi frikë do na digjen atje brenda", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Vlorë/ Flakët jashtë kontrollit në fshatrat Panaja dhe Bestrovë, 2 të shoqëruar! Bllokohet rruga e vjetër nacionale Vlorë-Fier! Banorë të frikësuar: Do digjemi! Shpërthejnë municione të vjetra luftarake


J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Ndërmori iniciativën për krijimin e një qeverie të re të pakicës, kryeministri i Malit të Zi dorëzon në Kuvend kërkesë për shkarkimin e Abazoviç