Përkujtimi i Holokaustit, Basha: Qëndresa me të keqen është e domosdoshme edhe kur fuqia e propagandës është ende shkatërrimtare

Lulzim Basha

1610716376_Basha30qershor847x477.jpg

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative dhe sot fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

"Sot në Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit kujtojmë dhe nderojmë viktimat e holokaustit dhe gjithë brezat e humbur prej tij. Qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare" - shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Antisemitizmi/ Dita e Përkujtesës, 76 vite nga çlirimi i Kampit të Vdekjes në Aushvic! Meta: Bota duhet të ndjekë shembullin tonë! Ruçi: Thirrje për paqe (FOTO)


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?×

Lajmi i fundit

John

Shifra të larta me COVID-19 në vend, 916 raste të reja dhe 20 viktima në 24 orët e fundit! Ndërrojnë jetë mjeku në Berat dhe polici në Kavajë