Përkujtohet 78-vjetori i Çlirimit në Lushnjë, kryetarja e bashkisë: Të respektojmë të rënët në luftë

 

Bashkia e Lushnjës ka përkujtuar 78- vjetorin e Çlirimit te vendit duke bërë homazhe e vendosur kurora me lule në varrezat e Dëshmoreve. Të pranishëm kanë qenë deputetet e qytetit Lindita Buxheli, Tatjana Pirro dhe Bujar Sharka. Ndërsa kryetarja e bashkisë Eriselda Sefa u shpreh se e ka për detyrë të respektojë të rënët e luftës dhe t’ia transmetoje atë brezave.

Në këtë dite feste nuk u mbajtën fjalime siç është bere vitet e tjera, madje edhe pjesëmarrja ishte e paket, ku punonjësit e administratës shtetërore ishin te vetmit të pranishëm.


Lajmi kryesor:

78-vjetori i Çlirimit, ‘Gjermani i fundit’ ndan sërish PS-në dhe PD-në! Begaj, Nikolla, Veliaj dhe ambasadorët homazhe te Varrezat e Dëshmorëve


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Meta i pranishëm në ceremoninë e 32 vjetorit të krijimit të PD në Vorë: Fitore në 14 maj! Sektin që kemi përballë, do ta dërrmojmë

Meta i pranishëm në ceremoninë e 32 vjetorit të krijimit të PD në Vorë: Fitore në 14 maj! Sektin që kemi përballë, do ta dërrmojmë