Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)

ITALI- Tetë arrestime u kryen nga Policia e Shtetit të Perugias, e cila ndërhyri në aeroportin “San Francesco di Assisi” për një sherr mes të huajve që prisnin të hipnin në fluturimin për në Tiranë.

Disa shqiptarë që po shoqëronin bashkatdhetarët për t'u nisur, u takuan me një grup tjetër bashkatdhetarësh që ishin në radhë për check-in. Për arsye ende të pazbuluar, mes dy grupeve - raporton selia e policisë Perugia, lindi një konflikt i çastit i cili më pas degjeneroi në një përleshje të dhunshme gjatë së cilës disa ndarës të rreshtave metalikë të vendosur në afërsi u përdorën si objekte të mprehta.

Po ashtu një prej personave shihet i shtrirë dhe në gjendje të rëndë.

Të tjerët nga ana tjetër janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë për hetimet e nevojshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Qemoli: 27/06/2022 13:49

  Shumica e njerzve kshu bejn neper aeroporte ne europe , edhe ne Elprat ne barcelone u rrahen , doli polici i ndau , edhe ne turqi edhe ne shqiperi me ka qelluar te shof njerez qe rrihen

  Përgjigju
 • Sindi: 27/06/2022 11:50

  Enveri Enveri duhet per rregull dhe discipline.

  Përgjigju
 • GrSal: 27/06/2022 08:07

  O KAFSHE...

  Përgjigju
 • jari: 27/06/2022 01:02

  ORE KAFSHE MUTI ne aeroporte keni gjetur te ziheni,,,a keni turp mor pisa,,keni familje....

  Përgjigju
 • Grupi: 26/06/2022 23:27

  Deportojini kafshet. Hiqini te drejten per 10 vite te hyne ne shengen. Edhe nje gjobe 50 mije euro dhe e shohim pastaj nese jane me te dhunshem apo jo. Na nxorren bojen gjithe andej te pagdhendurit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Turbulenca të forta para uljes së avionit në SHBA, 8 të plagosur

VIDEO/ Turbulenca të forta para uljes së avionit në SHBA, 8 të plagosur