Përloten socialistët, video emocionuese në kujtim të Bashkim Finos! Vajza e tij i bashkohet partisë: Babai na la porosinë se 'askush tjetër veç PS-së nuk e bën Shqipërinë'

Një video e transmetuar e momenteve më të bukura të Bashkim Finos emocionoi dhe përloti të gjithë të pranishmit në Kongresin e Partisë Socialiste.  Plot emocione doli dhe mbajti një fjalë edhe vajza e tij, Megi Fino, e cila njoftoi se do t'i bashkohet PS-së.

"Të dashur shokë dhe shoqe të babait tim të shtrenjtë. Siç e të gjithë ju e keni njohur ai jetonte me një familje të dytë, që ishte familja e madhe socialiste. Im atë ishte vetëm 30-vjeç kur u zgjodh qytetar i parë i Gjirokastrës. Një prej atyre plot gjërave që s'do ia harroj kurrë ishte se ne u rritëm për të qenë të mirë në shkollë dhe të sjellshëm në shoqëri. Unë isha vetëm 4-vjeç kur im atë u zgjodh në krye të qeverisë sepse vendi e thirri për kontributin e tij por e kujtoj shumë mirë se si ai e mbajti mbi supe barrën e frikshme të asaj periudhe të trazuar.

Pavarësisht detyrave të rëndësishme që pati në vijim ai i kujdes gjithmonë që ne të mos e harronim asnjëherë vlerën e punës dhe kontributin në shoqëri.  Sot është dita t'ju rrëfej një sekret, me babain kemi pasur gjithnjë diskutime se e donte me patjetër që ai të bëhesha pjesë e juaja. Por ne na dukej e paimagjinueshme sa të shtonim në familjen tonë numrin e të angazhuarve brenda partisë.

Ai më solli këtu mes jush për të mos ikur më. Shpresoj që të jesh krenar me mua sot e përgjithmonë. Do të angazhohem me mish e me shpirt në këtë familje të madhe që paska qenë gjithmonë pjeë e familjes tonë të vogël.

Mbase nuk do ta mbush dot boshllëkun që ai la por ju garantoj se do të bëj gjithçka që të jap kontributin tim për Shqipërinë tonë. Siç e thoshte im atë: Po nuk e bëri PS kush tjetër mund ta bëjë këtë vend dhe përgjigja mbetet e njëjtë 'askush tjetër'", tha ndër të tjera Meg i Fino.


Lajmi kryesor:

Kongresi i PS/ Vajza e Bashkim Finos realizon dëshirën e babait, bëhet pjesë e socialistëve, Ruçi tërhiqet nga politika! Rama: Pa Gramozin shumë beteja do i kishim humbur (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Shpërthen Monika: Sa të dal nga Big Brother do shkoj te psikiatri dreqi e marrtë