Përmbyset kamioni me inerte në Lezhë, plagoset drejtuesi

Një kamion është përmbysur në rrugën e vjetër Pllanë-Rubik pasditen e kësaj të enjteje në Lezhë në rrethana ende të paqarta.

Si pasoje e këtij aksidenti ka mbetur i plagosur drejtuesi i kamionit i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Laçit.

Kamioni ishte i ngarkuar me inerte dhe për shkak të shpejtësise, drejtuesi i saj ka humbur kontrollin në një prej kthesave duke u përmbysur.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

 Lidhja Demokratike e Kosovës zgjedh Kryesinë e re, ja janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Lidhja Demokratike e Kosovës zgjedh Kryesinë e re, ja janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve