VIDEOLAJM/ U përmbys në rrugë, transportuesi me 9 makina luksoze, ja sa kushtonte Lamborghini, Huracan e Jaguar i dëmtuar

Në juglindje të Mbretërisë së Bashkuar, nëntë makina luksoze me vlerë më shumë se 1 milion paund u përmbysën në anë të një karrexhate të dyfishtë pasi një transportues që transportonte makinat u përmbys.

Sipas raportimeve të policisë, drejtuesi i transportuesit ka pësuar lëndime të lehta, raportojnë mediat e huaja.

Transportuesi, që mbante automjete të tipit Lamborghini, Aston Martin dhe BMW, ishte në autostradën A20 pranë Farningham, Kent kur ndodhi incidenti.

Disa nga makinat në rimorkio shiten për qindra mijëra paund. Një Lamborghini Huracan e kuqe shitet për mbi 150 mijë paund dhe mund të arrijë shpejtësinë 201 mph. Një Jaguar F-Type e zezë ishte gjithashtu në anën e saj, e cila fillon nga 62 mijë paund. Modelet më të shtrenjta mund të kushtojnë deri në 108 mijë paund.

Policia ka mbërritur në vendngjarje, ku deklaruan se autostrada është mbyllur, dhe se po merren masa për rikuperimin e automjeteve luksoze.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Më shumë se 10 mijë njerëz kanë mbërritur në Britani që nga fillimi i vitit, sfidë e madhe e kryeministrit Sunak para zgjedhjeve

Më shumë se 10 mijë njerëz kanë mbërritur në Britani që nga fillimi i vitit, sfidë e madhe e kryeministrit Sunak para zgjedhjeve