Përmbysje karakteri për Barcelonën, gabon Milan! Napoli nis arratisjen në Seria A, sonte Inter-Bologna (VIDEO)

Ka rezultuar tej mase e vështirë, por Barcelona është larguar me 3 pikët nga transferta e Osassuna-s edhe pse luajti për 60 minuta me një lojtar më pak dhe në disavantazh. Të besuarit e Xavi-t u befasuan që në minutën e 6 teksa Garcia kaloi vendasit në avantazh, ndërsa në minutën e 31 Leëandoëski mori kartonin e dytë të verdhë, duke lënë ekipin me një lojtar më pak. Për protesta në fundin e pjesës së parë u ndëshkua me të kuq edhe Pique në pankinë, duke e mbyllur karrierën pa patur mundësinë të zbresë në fushë.

Gjithsesi në pjesën e dytë Barça tregoi karakter, duke barazuar fillimisht me Pedri-n, ndërsa Rapinha realizoi një supergol me kokë. Kjo fitore e dërgoi Barcelonën 5 pikë plus nga Reali, që të enjten luan ndeshjen e kësaj jave kundër Cadiz.

Ndërkohë në Seria A Milan ka hedhur një hap fals kundër Cremonese-s, pasi ka barazuar pa gola. Kuqezinjtë patën pretendime për disa episode në këtë ndeshje, por ajo që vlen është se tani Napoli udhëheq me 10 pikë më shumë. Të besuarit e Spaletti-t fituan 2-0 kundër Empolit, duke vijuar në krye të pashqetësuar.

Sonte ndërkohë në fushë do të zbresë Interi, që pretendon të ndërrojë faqe pas humbjes me Juventusin në derbin e Italisë.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shembje gurësh në Rrugën e Arbrit, bllokohet qarkullimi

Shembje gurësh në Rrugën e Arbrit, bllokohet qarkullimi