"Përmbytet" Korça, reshjet e shiut
nxjerrin problemet e kanalizimeve

nxjerrin problemet e kanalizimeve">
KORCE - Rreshjet intensive të shiut të rregjistruara në rajonin juglindor përgjatë 24 orëve të fundit kanë sjellë edhe probleme të shumta në rrugë. 

Akset kryesore të qytetit të Korçës, por edhe rrugë të tjera janë përmbytur duke sjellë vështirësi në lëvizjen e qytetarëve dhe automjeteve. 

Për shkak se kanalet kulluese shpesh bllokohen ose janë jashtë funksionit, uji ka vërshuar mbi rrugë duke krijuar një situatë kaotike. 

Për më tepër se 24 orë rreshjet e shiut në Korçë kanë qenë të pandërprera dhe të dendura duke tejkaluar edhe kapacitetin e atyre pak kanaleve kulluese funksionale.

korce permbytje me logo

Redaksia Online

(Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Publikohen emrat e kandidatëve për 6 bashkitë e Fierit, PS u beson 4 prej kryebashkiakëve aktualë

Publikohen emrat e kandidatëve për 6 bashkitë e Fierit, PS u beson 4 prej kryebashkiakëve aktualë