Përmbytjet në disa shtete të Europës, reagon Xhaçka: E pikëlluar thellë nga humbjet tragjike të jetëve

Përmbytjet në disa shtete të Europës, reagon Xhaçka: E pikëlluar thellë nga humbjet tragjike të jetëve

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar në lidhje me përmbytjet që kanë ndodhur në Gjermani, Belgjikë, dhe Holandë, ku deri tani raportohet se kanë humbur 40 persona.

‘E pikëlluar thellë nga humbja tragjike e jetëve pas përmbytjeve tragjike në Berlin, Gjermani, Belgjikë, dhe Holandë. Zemrat dhe mendjet tona janë me të gjithë të prekurit dhe familjet e tyre.’- shkruan ministrja.


Lajmi kryesor:

Kaos nga përmbytjet në Gjermani, 58 viktima dhe dhjetëra të tjerë të zhdukur! Autoritetet paralajmërojnë për përkeqësim të mëtejshëm të situatës


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Lufta ndaj informalitetit rrit zhdoganimet e cigareve me 64% në janar 2023

Lufta ndaj informalitetit rrit zhdoganimet e cigareve me 64% në janar 2023