Përmbytjet në Durrës, evakuohen 5 familje

Reshjet e dendura të shiut sollën përmbytje në zonë  e Shijakut dhe Sukthit, por që me pushimin e reshjeve situata shihet drejt përmirësimit. Forcat e ushtrisë kanë shkuar në ndihmë të banorëve të përmbytur Shijak dhe Sukth duke bërë të mundur evakuimin e 5 familjeve me 21 pjesëtarë.

Emergjencat në Durrës bëjnë me dije se niveli i ujit gjatë mbrëmjes ka rënë me 70 cm dhe situata është në tendencë përmirësimi.

1611604945_DURRESS3.jpeg

1611604956_DURRESS1.jpeg


Lajmi kryesor:

Reshjet/ Ishmi përmbyt tre fshatra! Rritjen prurjet në Drin e Mat! Vjosa merr përpara urën e Drashovicës! Del nga shtrati edhe Erzeni! Evakuohen 5 familje në Durrës


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:×

Lajmi i fundit

John

Kthjellime në të gjithë vendin, si do jetë moti për sot