Përplasen sërish dy avionë në Japoni

Përplasen sërish dy avionë në Japoni

Foto ilustruese

Një tjetër incident ndodhi në Japoni, në aeroportin Itami të Osakës. Dy avionë të All Nippon Airways u përplasën me krahët e tyre teksa ishin në pistën e aeroportit, duke rezultuar në pezullimin e dhjetë fluturimeve.

Nuk raportohet për të lënduar në mesin e pasagjerëve dhe ekuipazhit të avionit.

Sipas raporteve fillestare, një avion, me 69 pasagjerë dhe 4 anëtarë të ekuipazhit, po përgatitej për ngritje, kur krahu i tij i djathtë u përplas me atë të një avioni tjetër të së njëjtës kompani, me 65 pasagjerë dhe 4 anëtarë të ekuipazhit, i cili sapo ishte ulur.

All Nippon Airways ka nisur menjëherë hetimet për shkakun e incidentit, raportojnë mediat e huaja.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Debati për mikrokreditë, a është Gazmend Bardhi avokati i interesit të përmbaruesve?

Debati për mikrokreditë, a është Gazmend Bardhi avokati i interesit të përmbaruesve?