I riu në luftën për jetën te spitali i Traumës, gjykata cakton ‘arrest shtëpie’ për 37-vjeçarin që përplasi çiftin e pushuesve në plazhin e Jalës

VLORË- Gjergji Priftuli, 37-vjeçari i cili përplasi me gomone në plazhin e Jalës, çiftin e pushuesve nag Tirana, ka lënë qelinë e burgut. Gjykata e Vlorës ka caktuar “Arrest në shtëpi” ndaj 37 vjeçarit, dhe seanca u drejtua nga gjyqtari Hektor Sinanaj, ndërsa prokurore ishte Erida Visoci.

Ngjarja e rëndë ndodhi mesditën e të shtunës (16 korrik), ku 37-vjeçaro Gjergji Priftuli, pasi ishte më shuëm shpejtësi, humbi kontrollin e mjetit dhe përplasi dy të rinjtë që po qëndronin në breg të detit.

Agostin Sefa, 31-vjeç, po lufton për jetën në spitalin e Traumës. Mjekët thanë për Report TV se 31-vjeçari ka kryer 3 ndërhyrja kirurgjikale, por ende nuk e ka kaluar rrezikun, pasi ka dëmtime të shumta në bark dhe shpinë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • fuati: 20/07/2022 15:41

  Ne Shqiperi jeta e njeriut eshte teper e lire bile e pa perfilleshme, ndodhin krime, vrasje, aksidente nga derjtues oedinere dhe mjer ai qe iken se te tjerat i regullon drejtesia, merni rastin kur ai idjoti te vizat e bardha perplasi nje familje me nje femije ne karoce, viketimat u gjymtuan drejtusi i mjetit u la i ljre, keta dy te rinjte po shijonin nje dite plazhi burgaxhiu i gjymtoi rende ku djali eshte ne rrezik vdekje... po skafisti burvaxhi sigurisbt ne shtepi..... Kjo eshte drejtesi...!!??

  Përgjigju
 • Ben: 20/07/2022 15:29

  O Rame,si me ja bo ketij gjyqtari(dhe shume si ky)?Keto japin vendime skandaloze.

  Përgjigju
 • Cubel breca: 20/07/2022 13:31

  Mir e kan keta qener gjygjtar se po ta provokn ne kurrizin e tyre ku ju djeg me shum do shohim se cfar mund te benin. Por keto jan kohet e qenerve qe po kalon pa ndonje fund te mundshem qe te vleresohet ashtu sic duhet jeta njerzote. Se me cfar shikojm e degjojm as baras me nje qen nuk po vleresohet. Se vritet nje qen atje ne rrug dhe cohet nje shoqeri e tere per ta denuar shkelesin. Edhe sa do vazhdoj kjo makaber drejtesi?????????????????????

  Përgjigju
 • Lui: 20/07/2022 11:36

  Ja prej këtyre vonohen negociatat, dhe do vonohet gjithashtu dhe antarësimi i plot në BE. Këta, prodhim i Berishës na kanë marrë në qafë ne..

  Përgjigju
 • Lorenc: 20/07/2022 10:21

  Drejtesi m.i ikni nga ky vend i mallkuar nuk behet kurre!

  Përgjigju
  • Xxxxxx: 20/07/2022 10:52

   Gjukatesit jan shtresa me e ulet e shoqerise shqiptare

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje