Tërhoqi zvarrë me makinë 21-vjeçaren greke në Selanik, vetëdorëzohet autori shqiptar: Asgjë s’do kishte ndodhur nëse do të kishte kaluar te vizat e bardha

Tërhoqi zvarrë me makinë 21-vjeçaren greke në Selanik, vetëdorëzohet autori shqiptar: Asgjë s’do kishte ndodhur nëse do të kishte kaluar te vizat e bardha

Autori shqiptar dhe vendi i ngjarjes

GREQI-  Është vetëdorëzuar në polici shqiptari që përplasi me makinë një 21-vjeçare greke në qendër të Selanikut, mëngjesin e së martës.

26-vjeçari me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve është paraqitur mëngjesin e sotëm i shoqëruar nga avokatja e tij në Drejtorinë Rrugore të Selanikut.

Duke u përpjekur që të justifikohej rreth ngjarjes, i riu shqiptar ka thënë në dëshminë e tij se nëse 21-vjeçarja greke do të kishte kaluar të vizat e bardha asnjë gjë nuk do të kishte ndodhur". Sipas dëshmitarëve okularë, i riu shqiptar përplasi dhe tërhoqi zvarrë me makinë të renë, e cila sapo kishte mbërritur në Selanik.

21-vjeçarja nga Chania, ishulli i Kretës, në mesnatë ajo hipi në avion për të shkuar në Selanik, pasi do takohej me mikeshat dhe miqtë e saj atje. Pak pas orës 1 të mëngjesit, Ema, zbriti nga avioni dhe u nis për në shtëpinë e miqve të saj.

Kur kaloi rrugën Egnatia në qendër të Selanikut , ajo u “hodh” në ajër nga një makinë. Makina drejtohej nga 26-vjeçari shqiptar. Por nuk mbaron me kaq, pasi e përplasi, 26-vjeçari u kthye mbrapsht dhe e shtypi sërish me makinë të renë.  Pasi e tërhoqi zvarrë dhe e shtypi sërish, shqiptari u zhduk nga vendngjarja, së paku kështu pohuan dëshmitarët okularë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:29
‘Jam i shkatërruar, asgjë s’do kishte ndodhur nëse do të kishte kaluar te vizat e bardha’ dëshmon 26-vjeçari shqiptar që tërhoqi zvarrë me makinë 21-vjeçaren greke 

26-vjeçari shqiptar i arrestuar në Greqi pasi përplasi me makinë 21-vjeçaren greke, ka dhënë dëshminë e tij para autoriteteve.

Duke u përpjekur që të justifikohej rreth ngjarjes , i riu shqiptar ka thënë se "nëse 21-vjeçarja greke do të kishte kaluar të vizat e bardha asnjë gjë nuk do të kishte ndodhur".

"Jam i shkatërruar dhe gjendja shëndetësore e viktimës është në radhë të parë. Në lidhje me fajin e aksidentit, dua të them se nëse do të kishte tentuar të kalonte rrugën Egnatia në një pikë ku nuk kishte vendkalim për këmbësorët, asgjë e pakëndshme nuk do të kishte ndodhur. Në 20 metra ka pasur një vendkalim për këmbësorë".

Krahas kësaj, ai tha se u largua nga vendi i ngjarjes pasi ishte i frikësuar sepse nuk ka një leje qëndrimi në Greqi. Po ashtu, i riu shqiptar, i cili u vetëdorëzua, rezulton së është person me precedent penal për trafikim të lëndëve narkotike në shtetin grek.

Për këtë ngjarje është arrestuar ditën e djeshme edhe një 19-vjeçare, e cila dyshohet se udhëtonte në të njëjtin makinë me 26-vjeçarin shqiptar. 

G.MO/S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje, policia greke arreston dy shqiptarë në Janinë dhe Igumenicë

Në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje, policia greke arreston dy shqiptarë në Janinë dhe Igumenicë