Përplasje e dhunshme mes tifozëve të Chelsea-s dhe West Ham! I riu përfundon në karrige me rrota pas goditjes me grusht (VIDEO)

Përplasje e dhunshme mes tifozëve të Chelsea-s dhe West Ham! I riu përfundon në karrige me rrota pas goditjes me grusht (VIDEO)

Përplasja mes tifozëve, njëri prej tyre në karrige me rrota

Tifozët e Chelsea dhe West Ham janë përplasur jashtë stadiumit pas përfundimit të derbit të Londrës. Një prej tifozëve të Chelsea-s, u përfshi në një konflikt me disa prej tifozëve të West Ham dhe për pasojë njëri prej tyre e goditi me grusht në fytyrë duke e lënë të shtrirë në tokë.

I riu që u godit, nuk po lëvizte fare ndërsa më vonë në disa pamje të publikuara u pa në një karrige me rrota me një shishe ujë, ku kuptohej qartë se nuk ishte në gjendje të ecte me këmbët e tij për shkak të tronditjes së pësuar.

Përplasjes e dhunshme mes tifozëve anglezë janë kthyer në një normalitet në Angli, ku çdo herë pas ndeshjeve derbi, si kjo ajo mes Chelsea dhe West Ham, ambientet e jashtme të stadiumeve kthehen në ‘arena boksi’.

B.V/S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Fred Belerët e Serbisë

Fred Belerët e Serbisë