Përplasje tek Komisioni i Ligjeve, deputetët e opozitës paraqiten fizikisht, Bushka nuk u jep fjalën: Futuni online! Bardhi: S’e cakton ti

Ka nisur me përplasje mbledhja parlamentare e Komisionit të Ligjit. Deputetët e opozitës kanë vendosur që të paraqiten në mbledhje fizikisht ndërkohë që konferenca e kryetarëve vendosi mbledhjen e kaluar që mbledhja të zhvillohet online. Kryetarja e Komsionit të Ligjeve, Klotilda Bushka tha se fjala do t’u jepet vetëm nëse dalin jashtë sallës dhe futen në platformën online siç janë deputetët e mazhorancës. Anëtari i Komisionit të Ligjeve, deputeti i PD-së Gazment Bardhi, është përplasur me kryetaren Bushka, duke i thënë se ai është prezent dhe se nuk ka pse të jetë online.

Bushka: Deputetë e opozitë të logohen online.

Bardhi: Nuk e cakton ti se si duhet të logohemi. Ti je prezent në sallë, unë jam prezent! A ka mundësi të na japësh fjalën!

Teksa kanë dalë nga mbledhja, deputetët e PD-së kanë grisur disa fletë dhe i kanë hedhur në formë proteste.


Lajmi kryesor:

Komisionet online përplasin sërish opozitë-mazhorancë, deputetët s’lejohet të flasin! Bushka: Futuni online! Bylykbashi: Është anti-kushtetuese


M.Q./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Mero Baze: Pse Berisha është braktisur nga deputetët e Veriut të Shqipërisë?