Përshtati godinën pranë karburantit të braktisur për kultivimin e bimëve narkotike, një i arrestuar në Lushnje (VIDEO)

Një person është arrestuar ditën e sotme në Lushnje nga sektori i antidrogës, pasi kishte përshtatur një godinë të braktisur pranë një karburanti për kultivimin dhe rritjen e bimëve narkotike.

I arrestuari, identiteti i të cilit nuk dihet ende, në një godinë që ndodhej pranë një karburanti të braktisur që në 2004, kishte krijuar një sistem të mirëfilltë të kultivimit të lëndëve narkotike, ku përmes llambave ndriçuese mundësonte rritjen e bimëve narkotike.

Gjatë aksionit të policisë u sekuestruan edhe materiale të tjera që shërbenin për kultivimin e bimëve narkotike, ndërsa vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të personave të përfshirë dhe se kujt i përket godina e braktisur pranë një karburanti që ishte jashtë funksionit që në 2004 në zonën e e njohur si 'Pushimi i Shoferit' në Lushnje jo shumë larg autostradës.

Nuk dihen ende detaje nga ngjarja, ndërsa pritet reagimi zyrtar i policisë në lidhje me arrestimin dhe kultivimin e drogës në godinën e përshtatur.

1620401922_droge.jpg

Llambat e përdoruar për kultivimin e bimëve narkotike

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura