Pesë zakone të mëngjesit që mund të dëmtojnë lëkurën tuaj dhe që duhet t'i shmangni menjëherë

Rutina juaj e kujdesit për lëkurën mund të jetë e përshtatur në mënyrë të përkryer për të përmbushur të gjitha nevojat e lëkurës tuaj, por ka mundësi të keni bërë edhe gabime pa e ditur. Nga ngrënia e të njëjtit ushqim çdo mëngjes deri te aplikimi i kremit kundër diellit vetëm kur jeni jashtë, ja disa nga këto gabime që do të bënit mirë t'i shmangnit.

Ngrënia e tërshërës çdo mëngjes

Dushe të gjata me ujë të nxehtë

Pirja e kafesë herët në mëngjes pa ngrënë

Vendosja e kremit të diellit vetëm kur dilni nga shtëpia

Përdorni larësin e gabuar për fytyrën

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Ambasadat në Kosovë paralajmërojnë stafin: Evitoni turmat dhe qendrat tregtare, ka rrezik për një sulm