E pëson gjyqtari i ndeshjes Milan-Napoli, UEFA e përjashton nga ndeshjet e garave evropiane

 E pëson gjyqtari i ndeshjes Milan-Napoli, UEFA e përjashton nga ndeshjet e garave evropiane

Ndeshja Milan Napoli

UEFA ka vendosur të largojë gjyqtarin Istvan Kovacs nga arbitrimi i ndeshjeve në garat europiane për pjesën e mbetur të sezonit. Ky vendim vjen pas punës së tij të diskutueshme në fitoren 1:0 të Milanit në Ligën e Kampionëve përballë Napolit.

Kjo ndeshje e parë mes dy skuadrave italiane e vlefshme për çerekfinalet e kompeticionit, ishte e tensionuar brenda dhe jashtë fushës, dhe duket se skuadra e Milanit është ndihmuar nga një sërë vendimesh nga gjyqtari rumun.

Nga kjo ndeshje dolën shumë raste të diskutueshme, të cilat nuk i pëlqyen as klubeve.

Siç raporton gazetari italian, Luca Cerchione, UEFA ka vendosur që Kovacs të mos drejtojë më asnjë ndeshje evropiane për pjesën tjetër të sezonit si rezultat i punës së tij nga ndeshja e parë çerekfinale mes Milanit dhe Napolit

Kovacs kishte drejtuar katër ndeshje të Ligës së Kampionëve këtë sezon përpara ndeshjes mes Milanit dhe Napolit, duke përfshirë fitoren 5-2 të Real Madridit ndaj Liverpoolit në raundin e kaluar.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Francë/ Olimpiada 2024 po afron, alarmohet Parisi për përhapjen e insekteve

Francë/ Olimpiada 2024 po afron, alarmohet Parisi për përhapjen e insekteve