Petë me patate nga zonja Albana

Petë me patate

Përbërësit:

 • 1 kg patate
 • 1-2 kokrra qepë
 • 2-3 domate
 • 1 gotë miell
 • 2 lgj gjalpë
 • 1 tufë majdanoz
 • Vaj bimor – vegjetal
 • Kripe, piper

Përgatitja:

Patatet i ziejmë i qërojmë dhe i grijmë. Shtojmë më pas qepën e grirë, domatet e grira, miellin, gjalpin, kripën dhe piperin. Krijojmë brumin dhe e hollojmë me okllai, më pas e presim në forma të rrumbullakëta dhe i skuqim në vaj në temperaturë mesatare.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Meta sulmon Altin Dumanin: Më ke çuar njerëz që të iki nga Shqipëria! SHBA të ka thënë më fut në burg, nga qelia do e shkrij atë celulë kriminale

Meta sulmon Altin Dumanin: Më ke çuar njerëz që të iki nga Shqipëria! SHBA të ka thënë më fut në burg, nga qelia do e shkrij atë celulë kriminale