Petulla me hirrë dhe kos nga zonja Albana

Petulla me hirrë dhe kos

Përbërësit:

  • 200 ml hirrë
  • 200 ml kos
  • 1 vezë
  • 10 gr maja buke e thatë
  • 1 lç sheqer
  • 1 e 1/2 lk kripë
  • 600-700 gr miell

Përgatitja:

Në një tas të madh përziejmë mirë hirrën me kosin dhe vezën. Më pas shtojmë majanë, sheqerin, kripën dhe miellin. E përziejmë mirë brumin e petullave dhe e lëmë të pushojë për 30 minuta. Më pas hapim me brumin një petë të trashë të cilën e presim në katrore të mëdha. Nxehim vajin shumë dhe skuqim petullat për pak minuta nga të dy anët.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, Ministria e Jashtme shqiptare: Ngushëllimeve familjarëve që humbën të dashurit, mendimet tona janë me ta

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, Ministria e Jashtme shqiptare: Ngushëllimeve familjarëve që humbën të dashurit, mendimet tona janë me ta